Kunio-kun no Nekketsu Soccer League
Unokatestvérem gyerekének volt meg ez a játék Goal 3 néven, olyan kínai sárga kazettán amiről már a címke is lekopott. Vele szoktunk játszani ezt régen, vagy kölcsönkértem. Aztán mikor a gyerek már nagyobb lett és tovább lépett a Nintendos korszakon, akkor elkértem a kazettát, amit meg is kaptam. Nos, így került a tulajdonomba méghozzá japánul. (Azóta kijött hozzá vitruálisan angol fordítás.) Igazából nem nagy kedvencem a sport, a foci meg főleg nem, de ezt a játékot mégis tudom élvezni, mert nem éppen olyan, mint egy megszokott focis játék. Mondjuk eleve a Kunio-kun játékok nem a tipikus sport játék kategóriába esnek, ezért olyan izgalmasak.
A játék fő célja az, hogy Kunio-kunnal győzelemre vezesd a japán csapatot a világbajnokságon sok más nemzet foci csapata ellen. Mélyebb történet vezetés nincs, mész és focizol.
Viszont ahogy emlegettem, ez nem egy megszokott foci játék, mert itt lehetőséged nyílik megverni az ellenfelet. Szó szerint. Ez a normál értelemben vett foci és a verekedés keveréke. Teljesen nyugodt szívvel kirúghatod a kapust a kapuból, vagy telibe gáncsolhatod az ellenfelet miközben viszi a labdát. De azt észben kell tartani, hogy az ellenség is megteheti ugyan ezt.
A játékban extraként a verekedés mellett vannak különleges rúgások is. Ezt előhozhatod te is, a csapatod többi tagja is, de még az ellenfél is. Az ellenfél különleges rúgásai attól függően változnak, hogy melyik nemzettel játszol. Ezeknek a rúgásoknak a különlegessége abban rejlik, hogy hatalmas az erejük. Nem csak a kapus képesek kiröpíteni a kapuból, de a hálót is átszakítják, vagy több embert kiütnek a pályán akiket csak ér a találat. Látványosak és erősek.
Az erőszak mellett nagy szerepet kap a játékban az időjárás is. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy esőben vagy szélviharban játszanak a játékosok, mindegyik képes befolyásolni a mérkőzést. Ha esik, akkor elázhat a labda és nem száll már úgy, ha nagyon fúj a szél, akkor pedig visszafújja az ellőtt labdát, a levegőbe emeli esetleg a játékosokkal együtt. A villámok képesek belecsapni a csapattagokba és ezzel kiütni őket, vagy feltölteni a labdát elektromossággal. Az idő igazán érdekessé tudja tenni a meccseket. Minden meccs elején és a félidőkben van lehetőséged arra, hogy megnézd az időjárás előrejelzést, így lelkiekben felkészülhetsz.
Ezen kívül variálhatod a csapatod tagjainak az elhelyezkedését, lecserélheted őket, beszélhetsz velük. De ezekhez a dolgokhoz nem nagyon nyúltam a játékmeneteim alatt, mert mint mondtam, japánul volt meg és nem értettem belőle semmit. Ötletnek mondjuk szerintem nagyon jó, hogy így felügyelheted a csapatod összetételét, kommunikálhatsz velük. A meccsek közben is odaszólhatsz nekik, mikor éppen passzolsz nekik vagy kérhetsz te is passzt. Érdekesebbé teszik ezek a dolgok a játékot. Már annak aki érti is mit csinál.
A grafika egyszerű, de illik a játékhoz és szépen is van megrajzolva. Amit viszont inkább kiemelek, az a zene. Eszméletlen jó dalokkal van tele. Mindegyik pörgős és remekül megteremti a hangulatot a kemény meccsekre. De ettől eltekintve is minőségi munka az összes dal, ami szerepel benne.
Érdekes, izgalmas és energikus játék ami képes lekötni és elszórakoztatni a játékost. Mindegyik csapatot háromszor kell megverned, hogy teljesen végezz velük. Ami hol jó dolog, hol nem annyira, mert a vége felé már megnyomja a játék a nehézségi szintet eléggé rendesen. Szóval kihívás az van benne bőven.
Azt tudom mondani, hogy ez egy nagyon jó és különleges sportjáték. Itt van az én példám, nem szeretem a focit, mégis meg tudott fogni a hangulatával amit megteremt. Ez pedig csak jelent valamit, nekem biztosan.
Sport | 1993, NES | Hossz: Hosszú |
Szerkesztő értékelése: ★★★★★ |