Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: 2025

Gamer vagyok #18

Üdv.

Elsőnek is, jöjjön a Bully (PS2). Először nem tudtam mit akarok, több játékot elkezdtem, de valahogy egyik sem ragadott meg igazán (talán csak a hangulat miatt), de végül kikötöttem ennél. Azt sem tudtam miről szól, csak annyit, hogy egy iskolában játszódik. De őszintén szólva nagyon nagy pozitív meglepetés volt az egész, azt hiszem hiányzott már egy "hétköznapi" környezetben játszódó történet.

A következő az END ROLL (PC) volt. Nagyon random raktam be, egyszer csak belémvágott az érzés, hogy nekem EZT kell játszanom. A semmiből. Annyit tudtam róla, hogy igazán depressziós játék és... valóban. Nagyon negatív, de tele van jó ötletekkel, szerethető karakterekkel és a történet is érdekes. Japán indie játék.

Aztán egy hatalmas nagy klasszikus, egy legendás játék, a The Legend of Zelda: Majora's Mask (N64)! Annak idején, kétszer elkezdtem. Ez volt a harmadik alkalom. Nagyon nagy késztetést éreztem rá, hogy már az elején ismét letegyem és hagyjam, de tudtam, ha ezt megteszem, akkor többet nem fogom felvenni. Egyszerre szeretem és utálom.

Ezek után úgy döntöttem ideje lezárni még egy félbemaradt játékot, ez volt a The Legend of Zelda: A Link to the Past (SNES). Ha már benne voltam a Zelda játékokban és elkapott a hangulat.

{ #103}

„Finom az istennyila” - szőtte tovább gondolatait Esti, akit valószínűleg ez a szó hozott ki sodrából: „lelkület”. Ha tudnák, mennyi keménységre, kegyetlenségre, vad egészségre van szüksége annak, aki érzésekkel foglalkozik. Aztán, aki gyöngéd, az szükségszerűen durva is. A gyöngédség csak egyik rejtett alakja a durvaságnak, a durvaság viszont csak egyik rejtett alakja a gyöngédségnek. Bizony, a jóság és rosszaság, az irgalom és kegyetlenség ilyen furcsa viszonyban állanak egymással. Elválaszthatatlanul együtt működnek, az egyik el se képzelhető a másik nélkül, akárcsak az, hogy valaki, akinek kitűnő a szeme, ne lássa meg egyformán a kéket és vöröset, a pillangót és gilisztát. Ellentétek, az igazi, két ellensarki vég, de mindig természetes kölcsönhatásban vannak s a körülmények szerint váltakoznak, egymás nevét veszik föl, keringenek, átalakulnak, mint a pozitív és negatív villamosáram. ...

- Esti Kornél (Kosztolányi Dezső)

Ez van (nem sok)

Üdv.

Eh, tudom, mostanában eléggé eltűntem. Azt nem mondanám, hogy olyan elképesztően sok dolog történt volna, de...

Frankenstein: a köztudatban élő kép és az eredeti történet

Üdvözlet.

Annak idején, mikor megírtam a Horror maraton #1 c. bejegyzésem, említettem benne, hogy egyszer talán majd írok egy "tisztázó bejegyzést" ezzel a történettel kapcsolatban, mert a mozik és az idő elég sok dolgot elferdített. Szeretném tisztázni ezeket a ferdítéseket. Őszinte leszek, pusztán csak azért, mert úgy érzem, hogy egy csomó lényeges dolgot kihúztak, átírtak amik fontos pontjai voltak a könyvnek. Persze tisztában vagyok azzal, hogy néhány változtatásra azért volt szükség, hogy a mozivásznon is megállja a helyét a történet.

Ami következni fog az az, hogy sorra veszem a leglényegesebb dolgokat amiket másképpen adtak elő a mozivásznon, mint ahogyan a könyvben olvashatunk róla.

Gamer vagyok #17

 Üdv.

Jöjjön a következő csomag. Kicsit hullámzó lesz.

Valami egyszerűbbre, rövidebbre vágytam, így gondoltam körbenézek a Gameboy játékok között. Így találtam rá a következőre: Shin Megami Tensei Devil Children - Kuro no Sho (GBC). Mivel tudtam már előre, hogy egy Shin Megami Tensei játékkal nem lőhetek nagyon mellé, így gondoltam egy próbát megér. Arra viszont nem számítottam, hogy ennyire jó lesz.

Ez után maradtam továbbra is a Gameboy vonalon, mert... nem tudom. Miközben a játékaim között nézelődtem, szembejött velem ez: Densetsu no Starfy (GBA). Annak idején elkezdtem japánul, de megakadtam egy ponton. Most viszont kicsit utána néztem a dolognak és találtam egy angol fanfordítást! Annyira megnyugtató és aranyos ez a játék, arról nem is beszélve, hogy igazán jól felépített, egyszerűen csak öröm volt játszani. Arra tökéletes volt, hogy a stresszes agyam lenyugtassa a cukiságával.

Egy ideje a fejemben volt egy másik nagy kedvencem, a Tales of Phantasia (PSX). Régebben többször is kijátszottam az SNES verziót ami csak fanfordítással jutott el japánon kívülre. Hálás vagyok, hiszen enélkül én sem ismertem volna meg, de valljuk be, sok szabadságot megengedtek maguknak a fordítók. A PSX verzió is fanfordítással játszható japánon kívül, de más volt a fordító csapat, hűebbek maradtak az eredeti tartalomhoz, így gondoltam ez tökéletes alkalom arra, hogy előszedjem megint. Imádom ezt a játékot, olyan jó a történet, tetszik, hogy túllép a tipikus "mentsük meg a világot a gonosztól" klissén a történet végi csavarral.

A ToP után nehéz volt kiválasztani mi legyen a következő, de úgy döntöttem ideje folytatni egy olyan soroztatot, ami nagyon megtetszett, de mindig halogattam a következő részt, mert tudtam, hogy hosszúra fog nyúlni. És nem is tévedtem. Ez volt az Ar Tonelico II: Melody of Metafalica (PS2). Lehet néhol eléggé őrült, de tele van nagyon jó ötletekkel, a történet érdekes és elgondolkodtató a karakterek pedig jól megírtak és igazán szépen kidolgozottak. Ennek a játéknak sikerült tökéletesen összehoznia a fantasyt, mágiát és a technológiát, ami valljuk be nem egyszerű. Igazán különleges történet sok szempontból is.

Hm, valami ilyesmi. Az igazság az, hogy mostanában kicsit elhagytam magam, többször is úgy éreztem, hogy elkap valami depresszió hullám és ekkor totál a nullán vagyok. Nem igazán néztem fel netre sem, nem foglalkoztam különösebben semmivel, el voltam tűnve elég rendesen mindenhonnan. Tudom mihez köthető ez a jelenség és tudom azt is, hogy amíg nem oldom meg a problémát addig folyamatosan elő fog jönni, de... megoldani a saját problémáinkat nem egyszerű dolog még akkor sem ha látjuk mi a baj és tudjuk mit kellene tenni. Főleg ha mellette a környezetünk is folyton lehúz és mindig azzal kell szembesülnünk, hogy hiába próbáljuk meg megtenni amit meg tudunk, nem biztos, hogy ez elég lesz, hogy jól csináljuk. Ilyesmi. ... Kicsit eltértem a témától. Mikor mélyponton vagyok szeretek előszedni játékokat és elütni velük az időt, mert elterelik a figyelmem, kicsit jobb kedvre derítenek és esetleg ötleteket adnak a saját munkámhoz, projectekhez.

Néha azért elgondolkodok azon, hogy mi lenne ha nem lennék gamer. Ha nem foglalkoznék játékokkal, akkor mit csinálnék helyette? Mennyire változna meg az életem és ez a változás jó vagy rossz lenne?  Milyen ember lennék ha ez nem lenne, mivel lennék "szegényebb"? Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy le akarom tenni a játékokat, soha! Néha elgondolkodok ilyeneken. És megint eltértem a témától.

{ #102 }

 A lelkész bűnt követett el és jó volt. A józan ész azt mondta neki, hogy hazudozni meg a szolgálat alól kivonni magát, az bűn. Másfelől mindenki tudja, hogy a bűn gonosz dolog, s gonosz dologból semmi jó nem származik. Igen ám, csakhogy nagyon jól érezte most magát, határozottan remekül. Tehát ami mindebből logikusan következik, hogy hazudozni meg kivonni magát a szolgálat alól, az nem lehet bűn. Az isteni intuíció eme pillanatában a lelkész mesterien megtanulta a védekező érvelés célszerű technikáját, és felfedezése széles jókedvre derítette. Csodálatos volt. Rájött, hogy szinte bukfenc nélkül lehet beállítani a bűnt erénynek, a rágalmat igazságnak, a tehetetlenséget önmegtartóztatásnak, a pökhendiséget alázatnak, a kizsákmányolást emberségnek, a tolvajlást becsületnek, a gyalázkodást bölcsességnek, az erőszakot hazaszeretetnek, a kegyetlenkedést igazságszolgáltatásnak. Bárki megteheti: nem kell hozzá nagy ész. Csak jellemtelenség.

- A 22-es csapdája (Joseph Heller)